Peyzaj

AKG Gazbeton, Yeşil Binalar Zirvesine sponsor oldu

Çevreci projelere değer katan AKG Gazbeton, 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde ÇEDBİK tarafından düzenlenen '3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'ne sponsor oldu.


Sürdürülebilir üretimi, EPD Belgesi ve  yenilenebilir enerjiye sağladığı katkılarla, yeşil projelerin ilk tercihi olan AKG Gazbeton, çevre dostu ürünleriyle,  ‘3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’ne sponsor oldu. İki gün süren zirvede, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlilerinden Dr. Berrin Çakmaklı, Yozgat yakınlarında hayata geçen Kerkenes Eco-Center’da, gazbeton ile oluşturulan melez yapılarda, gazbetonun eko-merkezler için önemli bir alternatif malzeme olduğuna da değindi.

Çevre dostu üretimi ve Ar-Ge faaliyetlerini büyük bir titizlikle yürüten marka, çevreyi koruma konusunu her zaman ön planda tutuyor.

Yapı sektörüne katma değer yaratırken insan hayatına konfor sağlayan AKG Gazbeton ürünleri birçoğu yeşil bina sertifikası sahibi olan projelerin gözdesi oluyor. Üretimiyle gelecek nesillere yaşanabilir ekolojik bir çevre bırakmayı hedefleyen AKG Gazbeton, binalara % 59’a varan enerji verimliliği sağlayan ürün yelpazesi ile tercih ediliyor.

Alman IBU kuruluşu onaylı Çevresel Ürün Beyanı EPD Belgesi’ne de sahip olan AKG Gazbeton,   üretim sırasında oluşan gazbeton firelerinin değerlendirilerek yeniden üretime kazandırılması konusunda projeler geliştiriyor. Hammadde tüketimini azaltan proje  Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) tarafından destek alan ilk çevre projesi olma özelliğini de taşıyor.

“Çevre Dostu” yaklaşımı, “enerjinin verimli kullanılması” prensibi ile gelişimini sürdüren AKG Gazbeton, Kırıkkale İşletmesi’nin enerjinin verimli kullanılması konusunda yaptığı  çalışma ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından bu yılın ocak ayında düzenlenen Enerji Verimliliği Fuarı’nda da  ödüle de layık görülmüştü.


24.02.2014