Peyzaj

Ankara vadileri ile ünlenecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, aynı bölgede bulunması ve benzer özellikleriyle Dikmen Vadisi'nin kardeşi olarak nitelendirilen "Öveçler Vadisi Rekreasyon Alanı"ndaki çalışmalarını son hızla sürdürüyor.

Ankara’nın prestij parklarından Dikmen Vadisi’ne kardeş  geliyor. Başkent’i özellikle son yıllardaki çalışmalarıyla Türkiye’nin en yeşil kent merkezi haline getiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, aynı bölgede bulunması ve benzer özellikleriyle Dikmen Vadisi’nin kardeşi olarak nitelendirilen  “Öveçler Vadisi Rekreasyon Alanı”ndaki çalışmalarını son hızla sürdürüyor.Dikmen Öveçler’de Çetin Emeç Bulvarı’ndan başlayan ve Sokullu son durağa kadar güney yönünde uzanan yaklaşık 182 bin metrekarelik bir alana yapılan Öveçler Vadisi Rekreasyon Alanı, spor aktivitelerinin ağırlıkta olacağı dev bir vadi park olarak Başkentlilere hizmet verecek.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerin yoğun olarak  sürdürdüğü çalışmalarda rekreasyon alanının, Öveçler eski 4.  Cadde ile Sokullu Salkım Söğüt Sokak bölümlerine 2 adet de ana giriş kapısı yapılıyor.   

Bölgenin yapısı ve vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda  şekillenen Öveçler Vadisi’ne 2 tane kondisyon alanı, 3 tane çocuk oyun alanı, süs havuzları, seyir terasları yapılacağını belirten Hatice Akgül, şöyle konuştu: “Öveçler Vadisi’nde yaşlılar merkezi, engelliler merkezi, küçük bir amfi tiyatro ve gösteri alanı, kaskatlı havuz ve süs havuzları, çardaklar, yürüyüş yolları, oturma grupları, cep  tarzı küçük otoparklar ile bir de kafeterya yer alacak.”   

Haber: Beril Çuhadaroğlu


26.08.2013