Devre Mülk

Asya Termal, israf etmeyen müşterilerine teşekkür belgesi

Ankara Kızılcahamam'da termal otelcilik hizmeti veren Asya Termal, israf etmeyen müşterilerine teşekkür belgesi veriyor. İlk belgeyi İstanbul Özel Anafen Koleji öğretmen ve öğrencileri aldı.Özellikle büyük otel ve restoranların bir gerçeği olarak kabul edilen ve müşterilerin tatil tercihlerinde belirleyici olan açık büfe uygulaması, tonlarca yemeğin israf olmasına yol açıyor. Ancak uygulama, bilinçli kullanıldığında faydalı da olabiliyor. Ankara´nın Kızılcahamam ilçesinde hizmet veren Asya Termal Tesisleri, yemeklerin israf olmaması için ihtiyacı kadar alan müşterilerine teşekkür belgesi verdi. Kurumun bu uygulamaya başlaması da yine müşterilerinin talebi üzerine gerçekleşti. Öğrencilerle birlikte eğitim ve motivasyon tatili için Asya Termal´e gitmeyi planlayan İstanbul Özel Anafen Koleji öğretmenleri, tatil öncesi öğrencileriyle bir toplantı yaparak israfın ne olduğunu ve zararlarını örneklerle anlattı. Daha sonra öğrencilerini de alarak Asya Termal Tesisleri´ne gelen Özel Anafen Koleji öğretmenleri, israf konusundaki eğitimlerinin başarılı olduğunu gözlemledi. Öğrencilerin büyük çoğunluğu yiyebilecekleri kadar yemek aldı ve çöpe yemek dökmedi.

Okul yöneticileri, otel yönetimiyle görüşerek israf etmeyen müşterilerin ödüllendirilebileceği teklifini sundu. Teklifi olumlu karşılayan otel yönetimi öğrencilere teşekkür belgesi verdi. Öğrencilere ve okul yönetimine teşekkür belgelerini Asya Termal Tesisleri Genel Müdürü Mustafa Güngör takdim etti. Güngör, ilk defa bu yıl başlattıkları teşekkür belgesi uygulamasını sürdüreceklerini dile getirdi.

İstanbul Özel Anafen Koleji öğretmenleri de israfın önlenmesi adına benzer uygulamaların yaygınlaştırılabileceğini vurguladı.


28.01.2013