Dekorasyon

TERCİH DEĞİŞİYOR

Az eşya, çok konfor

İş dünyasında ofislerin rezidanslara taşınmasının ardından iş adamlarının ofis dekorasyonu tercihleri de farklılaştı.


İş dünyasında ofislerin rezidanslara taşınarak “hem ev hem ofis” devrinin başlaması mobilya sektöründe de değişikliklere yol açarken, iş adamlarının ofis dekorasyonu tercihleri de farklılaştı. Patronlar artık “az eşya-çok konfor” anlayışıyla minimalizmden esinlenen ofis tasarımlarını istiyor.

Mobilyanın kalbinin attığı Ankara Siteler’de özel tasarım ofis mobilyası üreten Ofis Tekin Exclusive’in Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin, iş hayatında klasik model ofislerin tarihe karıştığını ifade ederek, yeni trendin “rezidans ofisler” olduğunu kaydetti.

“Home ofis” kavramının boyut değiştirerek “rezidans ofis” olarak benimsenmeye başladığını bildiren Tekin, “Rezidans ofis kültürü, bekar patronlar, sık seyahat edenler ve ev-ofis isteyenler sayesinde oldukça yaygınlaşmaya başladı. Bu durum ofis mobilyası seçimlerinin de değişmesine neden oldu. Tipik ofis mobilyalarının ötesinde daha esnek koltuk ve mobilyalarına yönelik talep arttı. Artık ofisler kişisel gelişim alanları düşünülerek tasarlanıyor. Ev olarak kullanılması durumunda ise iş yerlerinde olmayan kişiye özel seçenekler sunuluyor” dedi.

-Az eşyanın dayanılmaz hafifliği

Ofis mobilyasında taleplere göre tasarım yapıldığını kaydeden Tekin, rezidans ofis tercih edenlerin  “az eşya, çok konfor” istediğini belirterek şunları söyledi:

“Rezidans ofislerin mobilyalarında tercihen Asya dekorasyonunun etkileri hissediliyor. Ortamda minimalizm hakim diyebiliriz. Minimal anlayışta en önemli nokta az eşya. Az ve konforlu kullanışlı mobilya kullanımıyla sade bir izlenim oluşturuyoruz. Rezidans ofisin metrekaresi küçük olduğundan en avantajlı kullanım alanı sağlanmaya çalışıp, alanı en güzel şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Üretmiş olduğumuz hareket kabiliyetine sahip masalarla tek bir eşyanın çok amaçlı kullanılmasını sağlıyoruz. Bu tasarımları gerçekleştirirken rahatlıktan da ödün vermiyoruz.


04.02.2015