Yeni Projeler

AVRUPA'NIN YILDIZI

Belek, Avrupa'nın golf merkezi oldu

egnum Carya Golf and Spa Resort Onursal Başkanı basın toplantısında spor turizmini anlattı. Fikret Öztürk: "Türkiye'nin daha çok golf yatırımına ihtiyacı var" dedi

Belek, Avrupa'nın golf merkezi oldu

Golf yatırımları sayesinde Belek, yılın 12 ayı turist ağırlıyor. Regnum Carya Golf and Spa Resort Onursal Başkanı basın toplantısında spor turizmini anlattı. Fikret Öztürk: "Türkiye'nin daha çok golf yatırımına ihtiyacı var" dedi

Avrupa'nın en önemli golf turnuvalarından biri olan Turkish Airlines Open 2016, Belek'te yer alan Carya Golf Club'ta düzenlendi. Danimarkalı sporcu Olesen'in şampiyon olduğu turnuva sırasında gazetecilerle bir araya gelen Regnum Carya Golf and Spa Resort Onursal Başkanı Fikret Öztürk, golf yatırımları sayesinde Belek'in 12 ay turist ağırlayan bir bölge olduğunu, ancak daha fazla turizm geliri için daha fazla yatırım yapılması gerektiğini vurguladı.

DÜNYA'NIN GÖZÜ BELEK'TEYDİ

Geçtiğimiz yıl G20 Zirvesi'nde dünya liderlerini ağırlayan Regnum Carya Golf @Spa Resort, bu kez dünyanın en ünlü golfçülerine ev sahipliği yaptı. European Tour Productions sorumluluğunda 3 Kasım'da başlayan THY Open Golf Turnuvası'nda 20 ülkeden gelen 78 sporcu, 7 milyon Dolar'lık büyük ödül için mücadele etti. Turnuvayı yerli yabancı 45 yayıncı kuruluş aracılığı ile 58 ülkede toplam 1, 5 milyar kişi izledi. Turnuvanın galibi 27 yaşındaki Danimarkalı sporcu Thorbjorn Olesen 1 milyon 116 bin 600 dolarlık ödülün sahibi oldu. Olesen, ödülünü Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun elinden aldı.

ÖZTÜRK: "BELEK'İN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK"

Turnuvanın düzenlendiği Carya Golf Club'ta gazetecilerle bir araya gelen Regnum Carya Golf and Spa Resort Onursal Başkanı Fikret Öztürk, bir kez daha uluslararası çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutuluk duyduklarını ifade ederek, turnuvanın Belek için önemini belirtti. "Bildiğiniz gibi Turkish Airlines Open Golf Turnuvası, Avrupa'nın en önemli golf organizasyonlarından biri. Turnuvanın burada düzenlenmesi ülkemiz için bulunmaz bir fırsat. Öncelikle Türkiye Golf Federasyonu'na ve Türk Havayolları'na bu çapta büyük ve yankı uyandıran bir organizasyonu ülkemize ve Belek'e kazandırdıkları için teşekkür ederim" diyen Fikret Öztürk, Belek'in yaklaşık 20 yıl önce sazlık, bataklık bir alan iken bugün dünyanın en önemli golf destinasyonlarından biri haline geldiğini belirtti.

12 AY HİZMET VERİLİYOR

Fikret Öztürk, "Yakın zamana kadar ilkbaharda açılan sezon, son baharda son bulurken, bugün geldiğimiz noktada Belek, sadece deniz-güneş-kum ile 4 ay turist ağırlayan bir merkez değil, 12 ay turizmin hareketli olduğu bir destinasyon haline geldi. Toplamda 15 golf sahası ile hizmet veren Belek, uluslararası turnuvalarla golf turizmindeki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırıyor. Bu gelişmeler yatırımcıları da teşvik ediyor. Yatırımcılar, daha fazla golf turisti çekebilmek için dünya ile yarışıyor" diye konuştu.

30 BİN MİSAFİR AĞIRLIYORUZ

Yıl içinde yaklaşık 30 bin misafir ağırladıklarını ve bu misafirlerin yaklaşık %25'inin golf turistinden oluştuğunu belirten Öztürk, İngiltere, Almanya, İskandinavya ve Fransa'daki golf tutkunlarının ülkeleri dışında bulunan golf destinasyonlarına gitme eğilimlerinin yüksek olduğunu, gelen golf turistinin 5 ila 7 gün arasında konaklarken diğer turist gruplarına göre çok daha fazla harcadıklarını vurguladI. Öztürk, "Daha fazla golf sahası yatırımı ile çok daha fazla harcama yapan ve kendi ülkeleri dışına çıkmaya bu denli hevesli golf oyuncularını ülkemize çekerek, Türkiye'nin turizm gelirini daha fazla artırmamız mümkün" dedi.

17.11.2016