Şirket Haberleri

Bursa Mustafakemalpaşa OSGB Firmaları

Firmalar iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları için kendi bünyelerinde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı istihdam edebilirler.

Firmalar iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları için kendi bünyelerinde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı istihdam edebilirler. Ancak ülkemizde personel giderleri oldukça maliyetlidir ve birçok firma bu maliyetleri karşılayamayacağını düşünerek isg çalışmalarını ihmal edebilir. Ama OSGB’ lerden isg hizmeti alarak bu zorluk aşılmaktadır. OSGB ’ler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetki alarak işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini verir. Her OSGB kendi ili ve ilçelerinde bu hizmetleri vermek zorundadır. Mustafakemalpaşa OSGB Firmaları da kendi bölgelerinde isg hizmetleri vermektedir.

Mustafakemalpaşa Bursa’nın tarımda en gelişmiş ikinci ilçesidir. Bunun yanında tarıma dayalı sanayi de çok gelişmiştir. İlçede salça, konserve ve un fabrikaları, süt ve süt ürünleri fabrikaları, işletmeler bulunmakta ve binlerce kişi istihdam edilmektedir. Bu fabrika ve işletmeler de genellikle OSGB firmalarından işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı temin etmektedir.  Gözetim OSGB olarak firmamız da ilçede çok sayıda işletmeye İSG hizmetleri vermektedir. İşletmelerde İSG profesyonellerinin bulunma süreleri işyerinin tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre farklılık gösteriyor. OSGB firmasından hizmet talep edildiğinde öncelikle işyerinin bu özellikleri bilinmelidir.

Mustafakemalpaşa İş Güvenliği Firmaları personel temini yanında firmalarda risk analizleri, acil durum eylem planları ve temel isg eğitimleri çalışmalarını da yapıyor. Bütün bu çalışmalar yasada yer alan hükümlere göre yapılıyor. Yasanın hedefi ve amacı da işyerlerinde meslek hastalıklarını ve iş kazalarını önlemektir. Mustafakemalpaşa ilçesinde firmalar isg hizmetleri alma konusunda oldukça duyarlıdır ve meslek hastalıkları, iş kazaları en aza inmiş durumdadır. Gözetim OSGB firmamızdan hizmet aldığınızda işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı istihdam etmenize gerek kalmayacaktır.

Bu personelin maaşları, sigorta ve vergi ödemeleri firmamızca karşılanacağı için İSG maliyetleriniz ciddi oranlarda azalacaktır. Mustafakemalpaşa OSGB Listesiiçinde bulunan Gözetim OSGB firmamızın iletişim bilgilerini öğrenerek bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşyeri hekimlerimiz ve iş güvenliği uzmanlarımız sertifikalı ve deneyimlidir. İSG çalışmalarını profesyonel bir firmadan alarak yasanın eksiksiz uygulanmasını sağlayacak ve yasanın uygulanmaması durumunda karışılacağınız idari para cezalarına maruz kalmayacaksınız. İSG profesyonellerimiz tüm çalışmaları yürütürken siz de rahat bir şekilde işinize odaklanabileceksiniz. 


12.03.2017