Yazlık

DİDİM İÇİN EN GÜZEL SEÇENEK

Didim'de eşsizliği ve mükemmelliği yaşamaya başlayın

Türkiye'nin en ilgi çekici koylarının yanı sıra en güzel plajlarından bazılarını da bünyesinde bulunduran Didim, el değmemiş bu koyları görmek isteyen yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapar.

Didim’de eşsizliği ve mükemmelliği yaşamaya başlayın

Türkiye’nin en ilgi çekici koylarının yanı sıra en güzel plajlarından bazılarını da bünyesinde bulunduran Didim, el değmemiş bu koyları görmek isteyen yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapar.


Güllük körfezini çevreleyen, eşsiz koylara sahip ve 53 kilometrelik muhteşem bir sahil şeridi bulunan Didim, mükemmel tatil anlayışının ilk başlangıç durağı olarak karşınıza çıkacaktır. Aydın iline bağlı, ve Aydın’a 123 kilometre mesafede yer alan Didim, ismini antik Didyma’dan almış. Didim, uzun ve kumlu plajları, berrak mavi denizi, ziyaret edilebilecek tarihi harabeleri, buraya has, yılda yüzlerce güneşli gün alan mikro iklimi ve yerleşimcilerin ocak ayında bile su sporları yapabilmesine ve ünlü plajlarından faydalanmasına olanak tanıyan ılık kışları ile çok popüler bir tatil merkezi olmuştur. Makalenin tamamına ulaşabilmeniz için bağlantıyı izleyin;

Türkiye’nin en ilgi çekici koylarının yanı sıra en güzel plajlarından bazılarını da bünyesinde bulunduran Didim, el değmemiş bu koyları görmek isteyen yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapar. 1980’li yıllardan itibaren önemini artıran Didim, hızlı şekilde büyümeye başladı. Bu büyüme 2001 yılından itibaren her geçen gün artarak sürdü. Bu durum Didim’in eşsiz bir tatil bölgesi haline dönüşmesini sağladı. Bölgeye en çok gelen ziyaretçiler arasında İngilizler yer alıyor. Altınkum gibi pırıl pırıl bir plaja sahip olan Didim, Bafa Gölü doğal parkı, Miletos Antik şehri ve Priene Antik şehriyle tanınıyor.

Didim hem denizin hem doğanın hem de tarihi alanların ender birleşme noktalarından birisi olduğundan yaşamın tüm güzelliğini sonuna kadar hissedebileceğiniz bölgelerin başında yer alıyor. Akşam gün batımında ufuk çizgisinin üzerinde bulunan bulutların renkten renge girmesi veya akşam ay ışığı altında kala Apollan tapınağının muhteşem büyüleyici güzelliği yahut okaliptüs ağaçlarının yaymış olduğu muhteşem koku, her zaman sizi cezbetmeye yetecektir. Uçsuz bucaksız kum plajları, birden fazla yer alan koyları, sıcak yaz günlerinde sahip olduğu düşük nem oranı gibi özellikleriyle misafirlerini bekleyen Didim, muhteşem bir tatil anlayışının ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bütün bunların yanında bulunan muhteşem tarihi ile sizleri kendinizi cennette hissettirecek Didim, mavi yolculukların da en önemli rotalarından birisini oluşturuyor. Ege’nin incisi konumunda ki Didim’den başlayan veya Didim’e uğrayan mavi yolculukların rotasında eşsiz güzellikler yer alıyor. Birbirinden güzel koylarda veya eşsiz güzelliğe ve temizliğe sahip plajlarda denizin ve güneşin keyfini en iyi şekilde yaşamanıza olanak tanıyacak Didim, mükemmelliğin resmini size en iyi şekilde yansıtacak tatil bölgelerinden birisi olarak karşınızda duruyor.

Mavi yolculuğun en güzel anlarını, eşsiz keyfini veya mükemmelliğini Didim’de yaşayabilirsiniz. Alaturka firması tarafından sağlanan bu yolculuk sırasında mükemmel bir denizin, eşsiz bir plajın ve muhteşem güzelliğe sahip, mavi ile yeşilin birleşme noktasında ki koyların sizi beklediğini unutmayın.  Didim bölgesinde faaliyet gösteren Yat firması Alaturka, hazırladığı programlarla hem eşsiz bir tatilin keyfini hem muhteşem güzellikleri görmenizi sağlıyor.

Didim ve çevresini kapsayan mavi yolculuk, rotasını Akdeniz ve Yunan adalarına kadar uzatıyor. Didim’den başlayan turlara katılarak Kuşadası, Fethiye, Marmaris, Kalkan, Olimpos, Kemer, Çeşme, Çanakkale, İçmeler, Kekova, Üçağız, Göcek, Bodrum, Kaş, Demre, Antalya, Datça, İstanbul,  Ölüdeniz, Finike gibi Türk sahilleri ve bölgelerine ulaşabileceğiniz gibi Mikanos adası, Simi, Paros, Santorini Adası, Samos Adası, Naxos adası gibi Yunan adalarının da doğal güzelliklerini görebilirsiniz. Didim bölgesine yakın olan başlıca güzellikler arasında ise eşsiz güzelliğe sahip, ama bir o kadar da el değmemiş ve muhteşem koylar bulunuyor. Bunlar arasında Hayıtbükü, Palamutbükü, Ovabükü, Selimiye, Orhaniye, Kızkumu, İztuzu, Bedri Rahmi Koyu, Yağlıca gibi alanlar ilk akla gelen bölgeler olarak dikkat çekiyor.

Son derece güzel  uygulamalardan birisi olan mavi yolculuklara Didim merkezli olarak kalkan guletlerle katılabilir, denizin, güneşin ve eşsiz kumsalların keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Son derece güzel gerçekleşen bu turlarda, yapmanız gereken yalnızca rezervasyonunuzu yaptırmak ve tüm güzelliklerin keyfine varmak olacaktır. Didim, böylesine güzel bir uygulama için tercih edilen bölgelerin başında geldiği gibi eşsiz güzelliklere, el değmemiş koylara ulaşmanız için de bir aracı konumundadır.19.04.2016