Dekorasyon

DYO'dan yuva kuracaklara boya ve renk önerileri

DYO, yeni yuva kurmayı düşünenlere boya ve renk önerilerinde bulunan sitesini hizmete soktu.


Yeni yuvalarını kurma telaşında olan çiftlerin, duvarlarının rengi ve boyasına karar verirken ihtiyaç duyacakları bilgilere kolayca ulaşmalarını sağlayacak bir rehberleri var… Boya ve renkler ile ilgili aklında soru işaretleri olan herkesin, bu soruların yanıtlarını konunun uzmanlarından almaları amacıyla DYO’nun hizmete açtığı www.birbilenesorun.com.tr sitesi.

Animatik karakterleri ve farklı animasyonlarla zenginleştirilen, bu yönüyle benzerlerinden ayrılan sitede, kullanıcılara bilgiye ulaşmalarında yardımcı olan üç farklı karakter bulunuyor. Bu karakterler, boyayla ilgili teknik konular, renk seçimi ve trendler, dekorasyona dair ipuçları ve boya uygulamaları gibi konularda merak edilenlere yanıt veriyor. Geliştirilen alt yapısıyla her türlü bilgiye artık daha kısa sürede ulaşılabilen www.birbilenesorun.com.tr web sitesine sorularınızla da başvurabiliyorsunuz. DYO uzmanları böylece, en kısa zamanda size sorunuzun cevabını gönderiyor.

Siteden birkaç ipucu ise şöyle; koyu renkler zaten küçük olan mekânları daha da küçük gösterir, açık renkleri tercih etmek ferahlık sağlar. Morun açık tonları ve pembe yatak odaları için ideal renkler arasında gösterilir. Kırmızı, turuncu ve sarı evinizin enerjisini yükseltir, ortama neşe ve canlılık katar. Kırmızı, mutlu bir evliliğin anahtarı olarak da gösterilir. Kırmızıyı, yeşil ve turkuaz ile dengeleyerek güçlü etkisini olumluya çevirebilirsiniz. Tamamlayıcı rengi mavi ile kullanılması önerilen turuncu, yaratıcılığı ve iştahı artırdığı için mutfaklarda en çok tercih edilen renklerden biridir.11.06.2014