Şirket Haberleri

En Estetik Otel Mobilya Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bir otel için hiç kuşkusuz dekorasyon konusu çok önemlidir.

Otelcilik Anlayışında Mobilya Dekorasyonu Çok Önemlidir

 

            Bir otel için hiç kuşkusuz dekorasyon konusu çok önemlidir. Misafirlerin lobiden karşılandığı ilk anda, otel ve hizmetler hakkında genel ve etkili bir algının ilk oluştuğu alan olması yönünden, otel dekorasyonu konusunda çok hassas davranılmalıdır. Otel mobilya dekorasyonlarında büyük oranda dikkat edilmesi gereken şeylerin başında elbette kalite konusu gelir.

 

            Otele giriş yapıldığı andan itibaren bu anlamda kendini yaşatan ve yansıtan kalite unsuru, otel misafirlerine ilk görüşte bir güven duygusu verecektir. Otelcilik gibi insan unsurunun ve hizmet unsurunun ön planda olduğu hizmet türlerinde, diğer tüm duygu, algı ya da beklentiler, güven duygusu üzerine inşa edildiğinden kalite bu anlamda en önemli olan kriter olmalıdır. Bu bağlamda kişilere güven duygusu aşılayan ve bu bağlamda beklentileri karşılayan otel mobilyası çeşitler seçilmelidir.

  Otel Mobilyaları Otelin Kimliğidir

 

            Bir otel dekorasyonundan elbette çok şık ve gösterişli olması beklenir. Otelin ‘vitrini’ gibi önemli bir özelliği olan otel mobilyalarının kendilerine has bir tarzı taşıması ya da kimlik taşıması, otelin tümü için oluşacak bu algıda kilit bir öneme sahiptir. Son zamanlarda en çok tercih edilen otel mobilya tasarımlarının başında klasik olan tasarımlar gelmektedir. Yoğun olarak ahşap malzemelerin kullanıldığı bu tasarımlarda son derece modern ya da şık olmak ile birlikte, kalite algısı yüksek olan sonuçlar da yaratır. Otel mobilya dekorasyonlarında yine günümüzde en çok tercih edilen renklerin başında beyaz rengi gelse de, kontrast düzeyde bir etki yaratılarak vurgulu olan dekorasyonlar da yapılabilmektedir.

 

            Örnek olarak kırmızı, siyah, kahverengi gibi renkler ile kontrastın bir düzeyde uyumu kullanılabilir. Aydınlatmanın otelin tümünde en çok kullanıldığı alan lobilerdir. Bu anlamda otel lobisinde mobilya seçimine büyük bir önem verilmelidir. İçeriye girildiğinde mobilya dekorasyonu ile görsel bir şov tasarlamak bu anlamda oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Bu hizmeti vermekte olan en güvenilir otel dekorasyonu ve mobilyası çeşitleri ile Tempo Ofis, dekorasyon ihtiyacınızın tamamını büyük anlamda karşılamanız mümkündür. Bu anlamda destek ve ayrıntılı bilgi için www.tempoofis.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


13.03.2017