Şirket Haberleri

Fizik Tedavi Hizmetleri

İnsan sağlığı ile ilgili olarak özellikle belirli alanlarda çok fazla önemli sağlık sorunlarının varlığı söz konusu olabilir.

İnsan sağlığı ile ilgili olarak özellikle belirli alanlarda çok fazla önemli sağlık sorunlarının varlığı söz konusu olabilir. İnsan vücudu çin tüm sağlık sorunları önemli ölçüde etkilidir. Ancak fiziksel aktiviteyi engelleyecek yada etkileyecek birtakım sorunların varlığı, belirli durumlarda ve hayat kalitesinde negatif etkisini ağır hale getirir. Fiziksel birtakım sorunların, işlevsellik problemlerinin altında yatan sebepler, belirli alanlarda sağlanan tedavi etkinliklerinin gerekli hale getirir. İnsan vücudunda fiziksel alamda sözkonusu olan sağlık sorunlarının tedavisinde fizik tedavi son derece önemli bir yere sahiptir. Fizik tedavi son derece önemli bir alan olmakla birlikte, yoğun bir hizmetler bütününe sahiptir.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon olarak daha doğru ifade edilen alanda, söz konusu olan tedavi hizmetlerinin geçerliliği çok önemlidir. Bu noktada, hastaların, sağlık sorunlarının derecesi, nedeni ve sonraki süreçleri incelenmektedir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında, çok sayıda farklı yöntem ve teknik söz konusudur. Bu yöntem ve teknikler, kendi içlerinde bağımsız birer alan gibi işlev görürler. Fizik tedavi ve rehabilitasyon ise bu birimleri bünyesinde tutarak kapsamlı bir tedavi hizmeti sağlar. Bu alanda söz konsu olan hizmetlerin alınmasının gerekli kılan sebepler, hastalıklar yada kazalar olabilir. Ancak her koşulda fizik tedavi ile önemli bir imkan elde edilmektedir. Kemiklerde ortaya çıkan birtakım hastalıklar, çeşitli yürüme bozukluklarının meydana getirebilir. Medikal tedavinin cevap vermediği noktalarda dahi, fizik tedavi uygulamalarının ciddi etkileri ortaya çıkabilir.

Fizik tedavi alt birimlerinden br tanesi de nörolojik rehabilitasyondur. Nörolojik rehabilitasyon, nörolojik sistemi ilgilendiren sorunların tedavisinde uygulanan rehabilite uygulamalarının kapsar. Felç, yapısal hastalıklar, çeşitli enfeksiyonlar, birtakım beyinsel aktivite bozuklukları gibi sorunlar nörolojik rehabilitasyon yöntemleri ile çözülür. Uygulanan tüm yöntemler, alanında uzman olanbir ekip tarafından yapılır.


10.02.2017