Dekorasyon

İlk Praktiker mağazası açıldı

300 metrekarede 4 bin ürünle en 'Pratik' yapı marketi açıldı.


Türkiye’de yeniden yapılanan Praktiker, ilk ‘Praktiker Pratik’ mağazasını İstanbul Gayrettepe’de açtı. 300 metrekare büyüklüğündeki mağazada ev, bahçe ve işyeri için gereken 4 bin farklı ürün çeşidi bulunuyor. Praktiker, 2015 yılında Türkiye’nin farklı şehirlerinde 40 ‘Praktiker’ ve ‘Praktiker Pratik’ mağazası açmayı planlıyor. Kolay ulaşılabilir yapı marketi konsepti ile sektöre yeni bir bakış açısı getirdiklerini belirten Praktiker Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yalçın şunları söyledi:

“Sadece otomobille gidilen ve neredeyse şehir dışında bulunan yapı marketi algısını değiştiriyoruz. Şehir içinde ihtiyacı olan herkesin yürüyerek eviyle veya bahçesiyle ilgili her türlü ihtiyacını hızlıca karşılayacağı mağazalar yapıyoruz. Gayrettepe’de açtığımız ilk Praktiker Pratik mağazamızda, ev, bahçe ve ofislerin yenilenmesi, tamiratı ve dekorasyonu için müşterilerimizin ihtiyacı olan tüm pratik çözümleri, en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Raflarda mutfak ve banyo ürünlerinden mobilyaya, el aletlerinden yapı malzemelerine binlerce ürün yer alıyor.”

Yatırımcılardan gelen yoğun talep hedef büyüttü

Ekim ayı sonunda Türkiye’deki yeniden yapılanma süreçlerini duyurduklarını anlatan Yalçın, yatırımcılardan yoğun bir ilgi gördüklerini ve bu nedenle büyüme hedeflerini revize ettiklerini açıkladı. Yalçın yatırımcılardan gelen ilginin yenilenen iş modelinin yarattığı fark ve sektörün potansiyeline yönelik ciddi bir gösterge olduğunu kaydederek, “Franchise ile büyümeyi planladığımız iş modelindeki yoğun ilgi nedeniyle hedeflerimizi revize ettik. 2015 yılı için 30 olan mağaza hedefimizi 40’a, 40 milyon dolar olan yatırım bedelini de 60 milyon dolaraçıkardık. Türkiye’nin dört bir yanından yatırımcılar bu akıllı yatırım fırsatından yararlanarak, sisteme dahil olmak istiyor. Türkiye’de her ilde ve büyük ilçelerde yer alma hedeflerimize beklediğimizden daha hızlı bir sürede ulaşacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Praktiker, Türkiye’de iki mağaza konseptiyle bulunuyor. 300-1000 metrekare arasında büyüklüğe sahip ‘Praktiker Pratik’ adıyla yeni bir konsept yaratan Praktiker,  1000 ve üzeri metrekarelerde ise ‘Praktiker’ mağazalarıyla faaliyet gösteriyor.

 19.01.2015