Emlak

TRAKYA GÖZDE OLDU

İnşaat şirketleri İstanbul'da temel atacak arsa bulamıyor

İstanbul'da Küçük ve Orta ölçekli yatırımcılar bile İsktanbul merkezinde yatırım yapacak, temel atacak arsa bulamıyor..

İnşaat şirketleri İstanbul'da temel atacak arsa bulamıyor

Türkiye'de ekonominin lokomotifi olarak bilinen İnşaat sektörü, İstanbul'da yatırım yapacak arsa bulamamaktan yakınıyor, İstanbul'da küçük yatırımcılar için artık arsa kalmadı. Orta ölçekli yatırımcılar bile İsktanbul merkezinde yatırım yapacak, temel atacak arsa bulamıyor..

TRAKYA'YA YÖNELDİLER

İstanbul'da küçük ve orta ölçekli yatırımcılar arsa bulamazken, büyük yatırımcılar da bu konuda zorluk çekiyor. Sektör temsilcileri yatırımcıların arsa için Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli, Yalova, Çanakkale gibi şehirleri tercih ettiğini belirtiyor.

İstanbul'un farklı noktalarında yapımına başlanan büyük projeler ve konut ihtiyacının sürekli artması şehirde boş arsa bırakmadı.
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, konuya ilişkin değerlendirmesinde, "İstanbul'da sorunsuz arsa kesinlikle yok" dedi. Küçük-büyük tüm arsa yatırımcılarının İstanbul'da arsa bulamadığını vurgulayan Ağaoğlu, "İstanbul'da problemsiz arsa olmadığı için de insanlar ellerindeki arsayı mümkün olduğu kadar değerlendirmeye çalışıyor. Makul bir fiyatlı, problemsiz bir arsa bulmak mümkün değil" diye konuştu. iyigunler.net sitesinde yayınlanan emlak haberine göre yatırımcıların yeni tercihi trakya. Haberin devamını oku mak için tıklayın

19.11.2015