Şirket Haberleri

Kiralık Aracın Çaldırılması

Samsun Oto Kiralama şirketlerinden kiralayacağınız araç ile güzel bir tatile çıktınız ve evinize girmek için aracınızı park ettiniz.

Samsun Oto Kiralama şirketlerinden kiralayacağınız araç ile güzel bir tatile çıktınız ve evinize girmek için aracınızı park ettiniz. Aracınızı uygun bir şekilde park alanına park ettiğiniz halde, aracınız bıraktığınız yerde yok ise, muhtemelen çalınmıştır. Türkiye' de günde 60 ile 80 arasında araç çalınmaktadır. Özellikle İstanbul' da araçların çalındığını muhakkak duymuşsunuzdur. Kiralık olduğu anlaşılan araçların daha çok çalındığı konusunda polis tutanakları bulunuyor, bu yüzden kiralamış olduğunuz aracı mümkün olduğunca görebileceğiniz şekilde park edin. Samsun Araç Kiralama bayiilerinin sizlere vermiş olduğu ruhsat ve anahtarı mutlaka yanınızda bulundurun.

Aracınızın çalındığını fark ederseniz, Samsun Rent A Car firmalarını arayın. Bazı firmalarda GPRS sayesinde araçların uzaydan takip edilmesi durumunda, çalınan araç daha kolay bulunacaktır. Kiralama işlemi yapacağınız şirketin bu özelliğinin olmasına dikkat etmelisiniz. Polisi arayın ve aracın çalındığına dair tutanak tutturun. Polis sizden aracın bilgisini, oaly yeri ve tahmini çalınma saatini soracaktır. Aracın ruhsatından plakasını rengini ve modelini öğrenebilir ve bilgi verebilirsiniz. Sözleşmede yazan teslim şartları gereği, araç kiralarken size verilen belgeleri ve aracın anahtarını, polis tutanağı ile birlikle anlaştığınız firmaya ulaştırın.

 Araç kiralama esnasında size verilen belgeleri araçta bırakmayınız. Araç çalındıktan sonra bu belgeleri ve polis tutanağını çalıştığınız şirkete götürürseniz, aracın kira bedelini ve ya araca verilecek hasarları ödemek zorunda kalmazsınız. Araçları kiralarken güvenilir firmalarla çalışmanız gerekiyor. Aracınızı park ederken, dikkat etmeniz gereken konular ise; karanlık bir ortamda olmaması, sokaktan görebileceğiniz bir yerde bulunması ve kalabalık bir yerde bulunması. 


22.04.2017