Şirket Haberleri

Marmara Adası Hakkında Bilgi

Marmara denizinde tatil yapmak isteyenler için Marmara Adası eşsiz güzellikleri ile dikkat çeken ve ilgi gören bir yerdir.

Marmara denizinde tatil yapmak isteyenler için Marmara Adası eşsiz güzellikleri ile dikkat çeken ve ilgi gören bir yerdir. Geniş yüzölçümü ile bölgedeki en büyük adadır. Sınırları içerisinde bir kumsal ve birçok köy yer alıyor.

Bölgenin en büyük özelliklerinden biri mermer kaynağını barındırması için nem oranının düşük olması ve aynı zamanda da orta kısmında ormanlık tepeler bulunduğu için rüzgar ve esintinin kesilmesi ile sakin bir alan olmasını sağlamaktadır. Diğer adaların aksine Marmara Adası’nda kızılçam, çınar ve zeytin ağaçları oldukça fazla sayıda bulunmaktadır.

Marmara Adası Gezilecek Yerler

Bölgenin en çok dikkat alanları kumsal ve köyleri olduğundan buraya gelenlerin görmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Doğa turizmi için uygun olduğundan burada doğa yürüyüşleri ve doğayı keşfe çıkmak isteyenler için uygun alanlar bulunmaktadır.

Şifalı su plajı, Manastır plajı, Türkeli plajı, Çınarlı köy plajı gezilecek olan yer seçenekleri arasında hem denizin keyfini çıkartmanıza hem de muhteşem manzara ile dinlenmenize yardımcı olmaktadır. Plajlarda kumsal alan tatilciler daha keyifli olduğu kadar rahat zaman geçirmesini de sağladığından bölge turistlerin ilgisini çekmektedir.

     

Marmara Adası Yapılacak Şeyler

Tatilini burada yapmayı planlayanlar doğa yürüyüşü, sahil kenarındaki cafelerde vakit geçirmek, denize girmek gibi farklı seçenekler ile tatillerini eğlenceli hale getirebilirler. Özellikle gece hayatını sevenler içinde uygun mekanlar bulunduğundan geceleri eğlencenin tavan yaptığı mekanlar tercih edilebilir.

Marmara Adası Konaklama

Konaklama konusunda butik otel, pansiyon seçenekleri çok sayıda olduğundan bu şekilde tatil yapmak isteyenler için farklı seçenekler arasından en uygun seçimler yapılabilir. Farklı bölgelerde olan uygun fiyatlı pansiyonlarda konforlu bir tatil yaparak dinlenme imkanı bulabilirsiniz.

Özellikle denize kenarında olan pansiyonlar sayesinde deniz ve güneşin keyfini de doya doya çıkartabilirsiniz.

Marmara Adası Ulaşım

Bölgede tatil planı yapacaklar İDO seferleriyle bölgeye ulaşabilir. Özellikle yaz aylarında daha da arttırılan seferler sayesinde devamlı olarak bölgeye ulaşım mümkündür. İDO İstanbul Deniz Otobüsünün Marmara Adası İDO biletinizihttps://www.bilet.com adresinden güvenle satın alabilirsiniz alabilirler. 


04.02.2017