TOKİ

TOKİ'den "sahtekarlara dikkat edin" uyarısı

TOKİ markasının, haksız kazanç sağlamak maksadıyla, bazı şahsi internet siteleri ile sosyal medya ağlarında kullanıldığını açıklayıp, vatandaşlardan dikkatli olunmasını istedi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) markasının, haksız kazanç sağlamak maksadıyla, bazı şahsi internet siteleri ile sosyal medya ağlarında kullanıldığını açıkladı.

TOKİ'den yapılan açıklama şöyle:

İdaremizin resmi logosu ile birlikte web sitemizde yer alan ihale bilgileri ve satış duyuruları gibi veriler kullanılarak, TOKİ’nin resmi web ve twitter adresi algısı oluşturulmaya çalışıldığı görülmüştür. Vatandaşlarımızın TOKİ’ye olan ilgilerinden faydalanılarak söz konusu sitelerin tıklanma reytinglerini arttırıp, reklam alınması suretiyle haksız kazanç sağladıkları tespit edilmiştir.

TOKİ’nin resmi web adresi www.toki.gov.tr dir. Bu adresin dışında TOKİ adına kayıtlı başka bir web adresi ile facebook ve twitter gibi sosyal medya hesabı bulunmamaktadır.
www.toki.gov.tr adresi dışında TOKİ’nin resmi internet adresi algısı oluşturmaya dönük, sahte web sayfaları ile sosyal medya hesaplarından gönderilen mesajlara itibar edilmemesi hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.

12.01.2014