Şirket Haberleri

EN İYİ KAPLICA OTELLER

Türkiye'nin En İyi Kaplıca Otelleri Gezinomi.com Adresinde..

Türkiye'nin en iyi kaplıca otellerinin bulunduğu bir site var artık.. Gezinomi.com'da birbirinden lüks otelleri bulabilirsiniz.


Türkiye’nin en iyi kaplıca otellerinin bulunduğu bir site var artık.. Gezinomi.com’da birbirinden lüks otelleri bulabilirsiniz.


Türkiye’nin her yöresi ayrı bir güzelliği barındırır. Bazen deniz kıyısında güzel bir tatil yapabileceğiniz gibi bazen de termal bölgeleri tercih ederek hoş vakit geçirebilirsiniz. Termal oteller, genellikle doğal kaynakların veya şifalı suların bulunduğu bölgelerde kurulmuş olan tesisler olarak nitelendirilir. Özellikle şifalı sularda romatizma gibi rahatsızlıklara şifa bulunması sebebiyle her geçen sene bu bölgelerin kıymeti daha da artmakta; mükemmel tatil olanaklarını size sunmaktadır. Termal oteller genellikle kış mevsiminde rağbet gösterilen tesisler olarak biliniyor. Termal ve şifalı sular bakımından Türkiye, Avrupa’da birinci sırada, dünyada ise 7’nci sıraa yer almakta. NitekimTürkiye’deki termal suların, fiziksel ve kimyasal özellikleri bakımından Avrupa üzerindeki termal sulardan çok daha üstün niteliklere sahip olduğu belirlenmiştir. Kaplıca Otelleri olarak anılan  bu bölgeler ise mükemmel derecede hizmet kalitesini sizlere yansıtmaktadır.


Kaplıcalar, Minerallerin yoğun olarak bulunduğu doğal kaynak sularının ve çamurların, insan sağlığına bir çok faydası bulunduğu alanlardır. Özellikle solumun yolları, fizik tedavi, psikoterapi, rehabilitasyon tedavilerinde öneriler kaplıca otelleri, bu gibi tedavilerin başlıca merkezleri konumunda kendine yer bulur. Uzman doktorlar kontrolünde tedavilerin yapıldığı tesislere ise kaplıca denilmektedir. Türkiye’nin her köşesinde kaplıcalara rastlamak mümkündür. Bu kaplıcaların şifalı sularını barındıran, üzerinde konaklamadan dinlenmeye varan bir çok özelliği barındıran tesisler, mükemmel hizmet kalitesi ile termal turizmin en önemli kilometre taşı olarak nitelendirilir. Termal oteller, yakın bölge tatilleri için en ideal alanları bünyesinde barındırdığından halk tarafından yoğun olarak tercih edilmeye başlamıştır. Afyon, Bolu, Bursa, Balıkesir, Nevşehir, Denizli, İzmir gibi bölgeler, termal sularıyla anılır. Bu bölgelerde termal turizmin gelişmesi için çok sayıda beş yıldızlı tesis de yapılmaya başlamış ve hizmet sunuyor. Bu otellerin hizmet anlayışları oldukça gelişmiştir. Nitekim hem şifa bulabileceğiniz hem huzur bulabileceğiniz bölgelerde konuşlu olan bu tesislerden sonuna kadar yararlanabilirsiniz.

Termal oteller genellikle yarım pansiyon şeklinde konsepte sahiptir. Bu ise sabah ve akşam yemeklerinin otel tarafından sunulması ama geri kalan hizmetlerin ise ücretli olması anlamını taşıyor. Bunun yanı sıra belli sezonlarda her şey dahil hizmet sunan otellere de rastlayabilirsiniz. Termal otellerin banyolarında genellikle termal sular tercih ediliyor. Bunun yanı sıra açık havuz, kapalı termal havuz, spa ve masaj merkezi gibi uygulamaları da kolaylıkla bulabileceğiniz termal oteller, lüksün tüm ayrıntılarına sahip alt yapılarıyla hizmet kalitesini çeşitlendirebiliyor. Otellerde bulabileceğiniz sağlık hizmetleri arasında İltihaplı romatizmal hastalıkların (romatoid artrit, ankilozan spondilit gibi) kronik dönemlerinde, Kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi iltihaplı olmayan eklem hastalıklarının tedavisinde,
Miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde,
Ortopedik ameliyatlar, beyin ve sinir cerrahisi gibi sonrası uzun süreli, hareketsiz kalma durularında hareketliliğin artırılması çalışmalarında, Banyo uygulamasını güneş banyoları ile birleştirerek sivilce tedavisinde, doktorunuzun önerdiği deri hastalıklarının tedavi uygulamalarında ilaç veya asıl tedaviye ek olarak kullanılabilir nitelikte uygulamalara yer veriliyor. Termal otellerde bulunan havuzlar ise 1 adet bay-bayan (unisex) ortak kullanım kaydıraklı kapalı yüzme havuzu (jakuzili), 1 adet bay-bayan (unisex) ısıtmalı açık yüzme ve çocuk havuzu, 1 adet bayan yüzme havuzu (jakuzili), 1 adet kapalı çocuk havuzu, 1 adet bayan termal havuz, 1 adet bay termal havuz gibi farklılıklar yer alabiliyor.

Diğer hizmetler arasında ise termal oteller; Deluxe Oda, Superior Oda ve Aile Odası seçeneği ile size en iyi olanı sunacaktır. Bünyesinde Aquapark, Isıtmalı Kapalı Yüzme Havuzu, Termal Havuz, Çocuk Havuzu, Çocuk Kulubü ve Çocuk Parkı bulunan termal oteller, en kaliteli hizmet anlayışının dışa yansıması olarak karşınıza çıkacaktır. Gezinomi ile mükemmel termal otellerinin listesine ulaşabilir, uygun ödeme imkanları ve erken rezervasyondan faydalanarak size en uygun termal otel veya kaplıcayı seçebilirsiniz. Bu sayede hem sağlığınıza kavuşacak hem mükemmel bir tatil imkanına kavuşmuş olacaksınız. Tek yapmanız gerekense otelin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak, mükemmel bir tatil deneyimi yaşamak olacaktır.19.02.2016