Emlak

METRO GELMEDEN FİYATLAR FIRLADI

Ümraniye'ye Metro gelmeden daire fiyatları şimdiden arttı.

Bu sene Eylül Ayı'nda Ümraniye'ye gelecek olan metro ile Ümraniye'deki konut fiyatlarında artış şimdiden kendisini hissettirmeye başladı.

Ümraniye’ye Metro Gelmeden Daire Fiyatları Arttı    Bu sene Eylül Ayı’nda Ümraniye’ye gelecek olan metro ile Ümraniye’deki konut fiyatlarında artış şimdiden kendisini hissettirmeye başladı.

    Özellikle Metro civarında bulunan sitelerde daire fiyatları şimdiden üzerine enaz 50.000 TL. fiyat artışı sağlamış durumda.

   Siteler içersinde en fazla rağbet görenler Ağaoğlu My Town ve Ağooğlu My Ctiy.Bunlara en yakın Antrium sitesi gelmekte.Her iki sitede Metro merkezine konum olarak en yakın siteler.

Ağaoğlu My Town’da daire fiyatları şimdiden artmış durumda.3+1 daire fiyatları 900.000.TL civarına oturdu.Ve üstüne üstlük daire bulmakta zor.

   Emlak uzmanları Metro gelmesi ile sitelerde daire fiyatlarının artacağını en büyük rağbetin 1+1 2+1 ve 3+1 dairelere olduğunu söylüyorlar.

   Metro gelmesi ile fiyatları artan bir diğer site ise Ağaoğlu My City. Ağaoğlu My City’de de durum aynı.Daire fiyatlarındaki artış buradaki dairelere de yansımış durumda.1+1, 2+1, 3+1 daire fiyatları artarken gerek kiralık gerekse satılık daire bulmak neredeyse imkansız.

   Değer artışından diğerleri kadar nasibini alamayan 4+1 daireler oldu. 4+1 daireler bu gelişmeden beklenen rağbeti görmedi.Emlakcılar tarafından sebebi 2+1 dairelerden birleşerek olması sebebiyle balkonlarının çok küçük olması , gereksiz büyük odalara sahip olması , ve odalarının kullanışlı olmaması gösteriliyor.Bunun aksine özellikle 3+1 dairelerde ne kiralık nede satılık daire bulmak neredeyse imkansız.

  Bu bölgedeki diğer sitelerde de durum farksız.Kiralık ve satılık daire bulmak zor.Metro gelmesiyle Ümraniye-Üsküdar bağlantısı olacak ve Ümraniye’de oturanların ulaşımda büyük rahatlık sağlayacak olmaları daire fiyatlarını etkiledi.

   Emlak ofisinden aldığımız bilgiye göre bu bölgede artık daire fiyatları eskisi gibi olmayacağı yönünde. Şu anda bölgede daire satış fiyatları yaklaşık olarak şöyle:3+1 daire fiyatları 800.000 TL’den 950.000 TL’ye çıkmış durumda.2+1 daire fiyatları 650-750.000 TL .fiyat istenirken, 1+1 dairelere  400.000.TL. fiyat istenmekte. 


21.01.2016